вівторок, 20 травня 2025 р.

Тренажер з української мови

 Тренажер української – Google Диск

      На допомогу вчителю-словеснику й усім охочим покращити підготовку з української мови наша магістрантка Віта Чернуха пропонує корисний мовний тренажер (у 2-х частинах)  
За цим покликанням можна переглядати й коментувати ресурс. Скористайтеся нагодою  напишіть авторці... 
     Рекомендації від розробниці: "Пропонуємо вашій увазі унікальний інтерактивний тренажер, створений для досконалого вивчення та вдосконалення української мови. Цей інноваційний ресурс стане вашим незамінним помічником у подоланні найпоширеніших мовних труднощів.

     Чому наш тренажер особливий?
     Тренажер розроблено з урахуванням потреб тих, хто прагне опанувати українську мову чи вдосконалити  здобуті знання. Він складається з двох частин, що охоплюють 10 ключових тем, у яких найчастіше допускаються помилки.

понеділок, 19 травня 2025 р.

Осмислення педагогічної практики в спогадах магістрантки

СПОГАДИ ПРО ПЕДАГОГІЧНУ ПРАКТИКУ

      Виробнича практика у школі мені сподобалася принаймні тим, що я розкрила в собі потенціал учителя. 
      Дуже приємно бачити, що ти вчишся щоденно чогось нового, наприклад банальній комунікації з дітьми. Не можу описати повністю, наскільки приємно бачити захоплені очі дітей після уроку. Ще раз довела собі й колегам, що навчання може бути цікавим і веселим. Довела, що знання отримуються набагато легше без тиску й примусів, а з грою та на позитивних настроях усіх членів освітнього процесу. Можливо, через невелику різницю у віці мені вдалося легко комунікувати з учнями та налаштуватися на одну хвилю з ними.

четвер, 15 травня 2025 р.

Інтерактивна гра


    Ігрові елементи потенційно мотивують здобувачів освіти, особливо коли розроблені в Genially. Під час роботи з інформацією можна використати гру магістранта Дмитра Кузнеця "Інфогалактика..." (https://view.genially.com/67d3425b7e409659d971d6e7/mobile-infogalaktika-misiya-pravda).



Навіщо сучасному вчителю інформаційна грамотність?



     Наші магістранти  яскраві представники інформаційного суспільства. Що вони думають про інформаційну грамотність? Як відповідь на це запитання пропонуємо есе магістранта Дмитра Кузнеця 👇.

Для чого мені, майбутньому педагогу, інформаційна грамотність

     Сучасний світ стрімко змінюється під впливом цифрових технологій, і освіта не є винятком. Інформаційна грамотність стала необхідною компетентністю для кожного педагога, оскільки вона визначає здатність ефективно знаходити, аналізувати, використовувати та передавати інформацію. Майбутні вчителі повинні володіти інформаційною грамотністю не лише для власного розвитку, а й для того, щоб навчати цьому своїх учнів, допомагати їм критично мислити та орієнтуватися в інформаційному просторі.

неділя, 11 травня 2025 р.

ЛінгвоДетектив


     ЛінгвоДетектив від магістрантки Віти Чернухи – захопливий вебквест, у якому потрібно розгадати особистість видатного мовознавця. Для цього необхідно виконати завдання, зібрати факти з його життя та розшифрувати літери-підказки. Спробуйте, розкрийте таємницю (за покликанням: https://vseosvita.ua/webquest/linhvodetektyv-35962.html ) це цікаво й повчально...

Як долучити здобувачів до освітнього процесу?

     Як долучити здобувачів до освітнього процесу? Є різні способи для цього, але безпрограшний варіант  це проєктна діяльність...

     Проєктна ідея від наших магістрантів (Віти Чернухи, Івана Нагіленка)  використання інструментів застосунку  Telegram у просторі української мовної освіти.

      Ознайомитися з відповідним навчальним контентом та моделлю освітнього проєкту можна далі 👇. 



Особливості роботи викладача закладу фахової передвищої освіти


У чому специфіка науково-професійної діяльності викладача закладу
фахової передвищої освіти (ЗФПО)? Наша магістрантка Ольга Черкес зробила спробу розібратися 👇.

субота, 10 травня 2025 р.

Вебквест "Мисливці за мовними скарбами"

      Освітній вебквест "Мисливці за мовними скарбами" від магістрантки Катерини Тичини – інтерактивний мотиватор до навчання української мови, з тестами в застосунку Wordwall. Він може бути застосований для дистанційного й очного навчання, потрібен лише сучасний гаджет та інтернет 👇.

пʼятниця, 9 травня 2025 р.

Методична рефлексія

     Освітній компонент "Методика викладання філологічних дисциплін у ЗФПО" за магістерською  освітньо-професійною програмою "Українська мова і література, англійська мова в закладах освіти" у світлі сприйняття магістрантки Яни Муравської 👇.


Майстер-клас: методичні поради

    Що таке майстер-клас і як зробити його ефективним? Відповідь на це запитання шукали наші магістранти. Методичні поради від магістрантки Яни Муравської можна переглянути далі 👇.

Лінгвометодичне портфоліо: досвід магістрантів


   Вивчаємо лінгвометодику - накопичуємо професійний досвід, збираємо й зберігаємо досягнення в особистих електронних портфоліо...

середа, 7 травня 2025 р.

Педагогічна рефлексія


ВІДГУК ПРО ПЕДАГОГІЧНУ ПРАКТИКУ

Протягом кількох тижнів я мала можливість пройти виробничу педагогічну практику в одній із місцевих шкіл, де викладала українську літературу та мову. Проходження виробничої практики стало для мене важливим етапом у формуванні педагогічної майстерності. Практика проходила на базі ліцею № 5 м. Житомира, де я мала змогу безпосередньо взаємодіяти з учнями, вивчати їхні особливості, а також апробувати набуті знання в реальному навчальному процесі. Мала змогу поговорити зі школярами, що їм вдається легше, а що складніше.

вівторок, 6 травня 2025 р.

Звітуємо про педагогічну практику...

Здобувачі 4 курсу освітньо-професійної програми "Середня освіта (Українська мова і література)", сповнені позитивних вражень від виробничої практики в школі, повернулися в університетські аудиторії. Фотозвіт від студентки бакалаврату Андрощук Юлії (учні складають пазли з висловами про мову українських письменників) 👇.