пʼятниця, 12 березня 2021 р.

Міжрегіональний науково-методичний онлайн-семінар

    Нещодавно на базі ННІ філології та журналістики за ініціативи кафедри журналістики та дидактичної філології відбувся міжрегіональний науково-методичний онлайн-семінар "Інновації у професійній підготовці вчителя української мови та літератури", присвячений Міжнародному дню рідної мови (https://cutt.ly/AzPiytl).
Учасники: науково-педагогічні працівники і здобувачі освіти Житомирського державного університету імені Івана Франка, Київського університету імені Бориса Грінченка, Бердянського державного педагогічного університету, Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, Інституту педагогіки НАПН України, а також випускники, учителі української мови і літератури ЗЗСО м. Житомира й Житомирської області. Учасники заходу поділилися в чаті міркуваннями щодо вдосконалення професійної підготовки майбутніх учителів української мови і літератури.
Програма заходу
       Вступне слово
Башманівський О. Л., кандидат педагогічних наук, доцент, директор ННІ філології та журналістики, Житомирський державний університет імені Івана Франка.
Про напрями професійної підготовки майбутніх учителів української мови і літератури в ННІ філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка.
        Виступи доповідачів
Шевцова Л.С., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри журналістики та дидактичної філології ННІ філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка.
Тема доповіді: Педагогічна практика як обов’язковий компонент професійної підготовки здобувачів вищої освіти
Караман С. О., доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри української мови Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка.
Тема доповіді: Моделі практичної підготовки студентів та магістрантів української філології в Київському університеті імені Бориса Грінченка.
Шекетера О. В., студентка IV курсу Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка.
Тема доповіді: Рефлексії з педагогічної практики студентів ІІІ та ІV курсів Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка.
Котик В. В., магістрантка VI курсу Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка.
Тема доповіді: Реалізація проєктних технологій на заняттях з лінгводидактичних дисциплін під час асистентської практики магістрантів Київського університету імені Бориса Грінченка.
Шурхно Н. Ф., аспірантка кафедри журналістики та дидактичної філології ННІ філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка.
Тема доповіді: Ключові положення Професійного стандарту вчителя.
Мелешко Л. В., кандидат педагогічних наук, учитель української мови та мистецтва Березівської
спеціальної школи Житомирської обласної ради.
Тема доповіді: Особливості корекції мовленнєвого розвитку учнів з особливими освітніми потребами.
Сергієнко Б. Б., магістрантка ННІ філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка.
Тема доповіді: Проєктна технологія у професійній підготовці вчителя: груповий мовно-освітній проєкт «З Україною в серці».
Зокрема, магістрантка ЖДУ імені Івана Франка Богдана Сергієнко презентувала результати групового мовно-освітнього проєкту «З Україною в серці» (науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор О.А.Кучерук), який виконується в межах міжнародного проєкту IREX «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» за підтримки МОН України та АУП.
Обговорювали питання практичної підготовки здобувачів, навчання учнів із особливими освітніми потребами, шляхи покращання якості професійної підготовки майбутнього вчителя української мови та літератури тощо. Акцентували на академічній доброчесності, інклюзивній освіті, інфомедійній грамотності, на врахуванні положень Професійного стандарту вчителя в розробленні програми підвищення кваліфікації вчителів.
У дискусії взяли участь: доктор педагогічних наук, професор В.А.Нищета (Бердянський державний педагогічний університет); кандидат педагогічних наук, доцент Г.М.Строганова, кандидат педагогічних наук, старший викладач Ю.М.Балаховська (НПУ імені М.П. Драгоманова); аспірантка кафедри журналістики та дидактичної філології ЖДУ імені Івана Франка Т.П.Магдич (головний спеціаліст відділу моніторингу управління Державної служби якості освіти в Житомирській області); учитель української мови та літератури Л.П.Лінкевич (ЗОШ № 28 м.Житомира імені гетьмана Івана Виговського); заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель української мови і літератури Н.М.Стойкова (Житомирський міський колегіум) та ін.
У кінці семінару було прийнято рішення продовжувати активну співпрацю університету зі стейкголдерами. Пропозиції щодо покращання якості підготовки здобувачів ННІ філології та журналістики надсилати в дирекцію цього інституту з подальшим урахуванням їх у вдосконаленні відповідних ОПП та ОНП.


Немає коментарів:

Дописати коментар