неділя, 13 червня 2021 р.

Створюємо навчальні плакати...

 Навчальні плакати від магістрантки Тетяни Бідюк.





Від наслідування до методичної творчості...

Практикуємо створення кейс-уроків та інтегруємо у свій блог. 

Вам цікаво, що з того вийшло? 

Короткі кейс-уроки магістрантки Тетяни Яковюк можна переглянути за покликанням: https://ukrmovmetod.blogspot.com/p/blog-page_12.html

Як навчати по-новому, або створюємо кейс-урок...

 Висновок магістрантки Катерини Діляєвої 

Ми вчилися створювати кейс-урок... Для початку ознайомилися із прикладами кейс-уроків та переглянули декілька відео, у яких педагоги діляться досвідом із організації кейс-уроків. Після ознайомлення із теоретичним матеріалом ми спробували розробити кейс-урок з теми «Стратегія і тактика мовленнєвої поведінки» для учнів 11 класу (розділ «Риторика»). Метою нашого уроку є розширити уявлення про культуру мовлення та мовленнєву поведінку учнів, ознайомити із основними характеристиками стратегії і тактики мовленнєвої поведінки, дослідити вплив реклами як засобу масової інформації на особистість, розглянути шляхи досягнення ефективності комунікації, розвиток навичок комунікації, соціокультурної та комунікативної компетентностей. Кейс-урок складається із ситуацій: «Стратегічне мовлення», «Тактика мовлення», «Корисна пауза», «Стратегія мовлення медіа», Творча робота (створення лайфхаків).

Інфомедійним компонентом у нашій розробці є завдання «Стратегія мовлення медіа», який передбачає аналіз стратегій мовлення авторів реклами та створення власної соціальної реклами. До розробки уроку ми підготували мультимедійну презентацію, яка дублює всі етапи уроку. Більшість завдань орієнтуються на пошук інформації в мережі Інтернет (за покликаннями чи QR-кодами). Останнім завданням уроку є розроблення лайфхаків зі стратегій мовлення під час публічного виступу для учнів 5 класу. Сподіваюся, що такий урок допоможе учням на прикладах життєвих ситуацій опанувати стратегії і тактики мовлення.










Як магістранти опановували техніку створення блогу...

 

Висновок про роботу від магістрантки Катерини Діляєвої
Ми виконали лабораторну роботу, де вчилися створювати власний блог та наповнювати його різним контентом. Для початку ми ознайомилися із прикладами блогів, інструкцією створення та переглянули декілька відео, які пояснюють різні лайфхаки зі створення блогу. Після ознайомлення із теоретичним матеріалом ми спробували створити власну сторінку, створити дизайн, створювали відомості про себе, а також спробували розміщувати публікації та сторінки. Я створила блог новачка в педагогіці, який назвала «оСВІТня кімната», де планую ділитися власними поглядами, розробками із методики викладання української мови, літератури, англійської мови. Для початку я спробувала поділитися в повідомленні своєю дошкою Padlet з інтерактивними вправами. На мою думку, це буде чудовий досвід обміну поглядами і інформацією, оскільки кожен читач зможе не лише скористатися моїми розробками, але й лишити коментар щодо моїх публікацій. Після виконання завдання ми розмістили скріншоти у файлі висновків до лабораторної роботи. Завдання для студента надзвичайно глибоке, адже це серйозний крок у становленні особистості як майбутнього вчителя і педагога, однак варто пам’ятати, що в публічному просторі потрібно нести відповідальність за розміщену інформацію та будь-які дії, адже, як кажуть сучасники: «Інтернет пам’ятає все» J

Переглянути ресурс можна за покликанням: https://katedilyayeva.blogspot.com




неділя, 6 червня 2021 р.

Вивчаємо інноваційні способи візуалізації матеріалу...

 Магістрантка Вікторія Дайнека для візуалізації опрацьованого матеріалу вибрала сервіс mindmeister.

"Робота Mindmeister починається з того, що користувач вказує тему, центральну ідею для майбутнього мозкового штурму. Потім додаються гілки (кнопка Добавить). Щоб зробити розгалуження однієї гілки на декілька, її потрібно виділити (натиснувши мишкою) і знову натиснути.

Для того, щоб поділитися своєю інтелект-мапою, ви можете висилати лист із запрошенням електронною поштою. Також можна надіслати спеціальну посилання на свою інтелект-мапу тому, кого хочете запросити.

Працювати з MindMeister дуже просто і зручно. Побудовані гілки можна перетягувати з одного краю в інший, видаляти, змінювати колір і додавати деякі піктограми" (Вікіпедія).