середа, 28 грудня 2022 р.

Наша участь у проєкті «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»...

Цього разу проєкт «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» підготував приємний бонус - сертифікат за участь у серії відкритих лекцій від провідних медіаекспертів у межах навчальної програми «Посилення стійкості до шкідливих інформаційних впливів під час війни» обсягом 8 годин.

четвер, 22 грудня 2022 р.

Вивчаємо досвід колег

 У межах міжнародної співпраці в дослідницькій програмі 20.12.2022 відбувся відкритий семінар «Програма для навчання української мови як успадкованої в Німеччині».

Досвідом поділилися:

Леся Антонів (Львівський національний університет імені Івана Франка) «Сертифікаційні іспити з української як іноземної: зміст і структура (досвід Львівського університету)»;

Оксана Туркевич (Львівський національний університет імені Івана Франка, Гумбольдтський університет Берліна) «Програма для навчання української мови як успадкованої в Німеччині: модель і структура».

Підготовка й захист магістерських робіт: рефлексія магістрантів


☝Презентація для захисту магістерської роботи Тітор Дарини за покликанням: 
https://www.canva.com/design/DAFUwU_WbQ4/view#12

    ☝Кожен студент рано чи пізно стикається з написанням особливого виду наукової роботи – магістерської. Її мета полягає в тому, щоб підтвердити здатність автора самостійно вести науковий пошук, використовуючи теоретичні знання та практичні навички, виявляти і формулювати професійні проблеми, знати методи і прийоми їх вирішення.

     Для того, щоб успішно її написати і захистити потрібно знати основні структурні елементи магістерської роботи, а також правильно організувати власне процес її написання.

    Перед власне написанням магістерської роботи варто обов’язково ознайомитись із Положенням про кваліфікаційну (дипломну) роботу вашого університету, де висвітлено такі питання: вимоги, зміст, структура та обсяг магістерської роботи; основні етапи виконання магістерської роботи; права та обов’язки здобувача вищої освіти й наукового керівника; публічний захист кваліфікаційної роботи.

     Який алгоритм написання магістерської роботи обираю саме я?

субота, 12 листопада 2022 р.

Науково-педагогічний мітап: обмінюємося досвідом...

 
11.11.2022. - VІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Неперервна освіта нового сторіччя: виклики та пріоритети» на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти у м.Запоріжжі.
ЖДУ імені Івана Франка - співорганізатор заходу.

У нас були гості...

     Нещодавно (19.10) у нас були гості - смакували гостьову інтерактивну лекцію «Формування наскрізних умінь здобувачів освіти засобами інноваційного проєкту "Модерні тренди STEAM (Philology & Technology)"». Захід відбувся у змішаному форматі. Тримаємо освітній фронт…
Гостьові лектори – Галина Романівна Корицька (завідувачка кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін КЗ «ЗОІППО» Запорізької обласної ради, доцентка, кандидатка філологічних наук, письменниця, блогерка),Світлана Євгеніївна Сіропол (учителька української мови і літератури), Уляна Ігорівна Долга (учителька трудового навчання і мистецтва). Захід мав профорієнтаційне, освітнє, технологічне і мистецьке спрямування.

пʼятниця, 16 вересня 2022 р.

Наша співпраця із партнерами...

Наша співпраця зі стейкголдерами із Запоріжжя в межах онлайн-семінару з теми «Формування культурної компетентності читача в умовах сільської школи». Цікаві виступи Наталії Шацької, Наталії Бистрицької, Валентини Герасименко, Галини Філь та інших педагогів свідчать про їхній творчий підхід до організації освітнього процесу. З такими вчителями неможливо не читати.

Водночас приємно було поділитися результатами дослідження Ларченкової Дар’ї (учениці Житомирської міської гуманітарної гімназії № 23 ім. М.Очерета) «Духовні концепти і їх мовне втілення в художньому дискурсі (на матеріалі оповідань Галини Гузовської-Корицької)» - наукові керівники: О.А.Кучерук, Г.В.Вигівська. Авторка дослідження стала переможницею І етапу Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН у 2021 році й отримала диплом І ступеня.

четвер, 16 червня 2022 р.

Перед іспитом з "Методики викладання української мови в закладах освіти"...

 
     Закінчено мовно-освітній проєкт  «Українські смаколики». Магістрантки Левченко Дар'я і Якубівська Юлія підготували останній випуск відеожурналу «Українські смаколики», присвячений номінаціям напоїв у романі «Фелікс Австрія» Софії Андрухович та повісті «Кулінарні фіґлі» Марії Матіос (https://www.facebook.com/100017228239090/videos/1192083944912617/)

неділя, 12 червня 2022 р.

Дистанційне навчання української мови

    Кращий учитель не зупиняється на досягнутому, постійно розвивається й надихає колег... 
Особливості дистанційного навчання української мови: методичні поради від магістрантки Дар'ї Левченко у вигляді інтерактивної презентації в  Genial.ly.

Вебквестів багато не буває...

   👈Ще один цікавий мовний вебквест від нашої магістрантки Ольги Безпалько в  Genial.ly.  Повна інтерактивна версія за покликанням: https://view.genial.ly/62a48cb618d1250016c5575b/presentation-podorozh-krayinoyu-znan-povtorne.

Суперсила майбутнього вчителя-словесника

       У чому вбачають свою лінгвометодичну суперсилу наші студенти?

       👉 "На мою думку, моя лінгвометодична суперсила якраз у тому, щоб поєднувати розваги та навчання, добирати цікаві завдання і підтримувати позитивну атмосферу на уроках.

 Я – людина емоційна, люблю сучасну медіакультуру, люблю жартувати й сміятися. І точно не хотіла б відмовлятися від цього у своїй майбутній професійній діяльності. Та, на мою думку, і не варто. По-перше, людей приваблює щирість і відштовхує фальш. Складно було б прикидатися протягом усієї кар’єри, і це не сприяло б довірливим стосункам. А, по-друге, учні не можуть безперервно працювати сорок п’ять хвилин лише над серйозними завданнями. Жарти й розмови на важливі теми допомагають учням перепочити між етапами уроку. А ще, можливо, це не стосується методики навчання, але з мого шкільного життя я більше пам’ятаю вчителів, що говорили з нами. І з якими не боялися говорити ми. Тому хочеться, щоб і мене учні пам’ятали" (Дарина Боровик, 32 група). 

субота, 11 червня 2022 р.

Учитель-словесник як класний керівник

    Професійне мовлення вчителя-словесника в ситуації "Батьківські збори, 8 клас": нижче спроба магістранки Аліни Нестеренко створити відповідний комікс у застосунку "Канва". Такий комікс цікаво буде використати на уроках української мови, наприклад із теми правопису...



пʼятниця, 10 червня 2022 р.

Ключова підприємницька компетентність у методиці навчання української мови

        Післясмак вивчення лінгвометодики... 


Уже спогади - формування підприємницької компетентності: методичні поради від усміхненої, відкритої, креативної нашої магістрантки Дар'ї Левченко. Покликання на ютуб-канал: https://youtu.be/0x_CMKoSNrM 👇

Рефлексія...

      Методика навчання української мови: сильні і слабкі сторони навчального предмета. Рефлексуємо зі студентами бакалаврату й магістрантами...

      👍 Віртуальна дошка магістрантки Юлії Якубівської 👇




👍"Завершується вивчення дисципліни «Методика навчання української мови з використанням інформаційно-компютерних технологій». Це були заняття, сповнені творчістю, фантастичною атмосферою, професійним спілкуванням, узаємодосконаленням, узаємозбагаченням. Однак, які сильні та слабкі сторони цього навчального предмета я можу виокремити?

Портфель учителя української мови НУШ

      Що наші студенти покладуть у свій портфель учителя? Відповідь на це запитання можна отримати, прочитавши їхні есе... Нижче кілька фрагментів...

 Що я покладу у свій портфель учителя української мови НУШ

     1. "НУШ – це школа, до якої учні ходять із задоволенням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Це місце, у якому діти не лише отримують знання, а й вчаться застосовувати їх у повсякденному житті. Одним із головних принципів НУШ є компетентний та креативний вчитель, який завжди йде назустріч новим та цікавим ідеям.

   Що ж я покладу у свій портфель учителя української мови НУШ? Перш за все знання та любов до кожного учня. Також наповню портфель власними креативними розробками, цікавими методами й неординарними ідеями (проводитиму уроки у формі ігор, квестів, подорожей…). 

   Не забуду й про своїх помічників, які завжди зі мною. Це онлайн-сервіси та інструменти, які допомагають мені створювати цікавезні інтерактивні завдання й захопливі дослідження (Learning Apps, Kahoot!, Word Art, Flippity…). 

  Обов’язково візьму із собою наочні матеріали, адже цікава візуалізація є запорукою результативного навчання.

   Наповнивши свій портфель таким багажем, я з впевненістю крокуватиму до своїх учнів!" (студентка 32 групи Альона Прищепа).

Проєкт "Мова про мову"


Проєкт "Мова про мову" наших студенток Вікторії Вільмик і Людмили Біленької у фейсбуці.

Один із випусків проєкту присвячено інтеграції медіатекстів в уроки української мови. Як і навіщо? Відповідь дають Віка з Людою (https://view.genial.ly/62a063ee98db9f00187404be/learning-experience-didactic-unit-uvaga-tekst-iz-dezinformaciyeyu?fbclid=IwAR1aimfkuLzJu2Mv6Dl-2QWfifV_v0zS5511F57Dv-br4_O4FS742PYkn6M)👇

Гаррі Поттер в українськомовному середовищі...

     Оригінальний мовний вебквест із Гаррі Поттером - розробка магістрантки Ірини Бобровської (https://sites.google.com/view/bobrovskai/%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0?authuser=0)




Вебквест для новачків

    Інтерактивну презентацію пам'ятки про вебквест зроблено з душею - від наших магістранток Дар'ї і Юлії 👇 Покликання: https://view.genial.ly/627ea0c314f9e20011614403/learning-experience-didactic-unit-vebkvest)
   Після ознайомлення з презентацією магістрантки Дар'я і Юлія пропонують переглянути/ виконати вебквест "Лінгвістичні стежки прислівника" (https://dashalevchenko7531.wixsite.com/my-site-1).

Урок за технологією контексного навчання

   У чому особливість кейс-уроку? 

👈 Візуалізація відповіді магістрантки Анни Войналович.



четвер, 9 червня 2022 р.

Мовний квест

У чому особливості квесту?

Відповідь дає студентка Вікторія Вельмик.


А далі приклад квесту👇...

Візуалізація вивченого матеріалу

     Унаочнення вивченого й узагальненого матеріалу👇, підготовлене нашими студентами та магістрантами.