☝Презентація для захисту магістерської роботи Тітор Дарини за покликанням: https://www.canva.com/design/DAFUwU_WbQ4/view#12
☝Кожен студент рано чи пізно стикається з написанням особливого виду наукової роботи – магістерської. Її мета полягає в тому, щоб підтвердити здатність автора самостійно вести науковий пошук, використовуючи теоретичні знання та практичні навички, виявляти і формулювати професійні проблеми, знати методи і прийоми їх вирішення.
Для того, щоб успішно її написати і захистити потрібно знати основні структурні елементи магістерської роботи, а також правильно організувати власне процес її написання.
Перед власне написанням магістерської роботи варто обов’язково ознайомитись із Положенням про кваліфікаційну (дипломну) роботу вашого університету, де висвітлено такі питання: вимоги, зміст, структура та обсяг магістерської роботи; основні етапи виконання магістерської роботи; права та обов’язки здобувача вищої освіти й наукового керівника; публічний захист кваліфікаційної роботи.
Який алгоритм написання магістерської роботи обираю саме я?
1. 1. Вибір теми та узгодження її з науковим керівником, складання плану розкриття питань. У моєму випадку це «Формування інфомедійної грамотності учнів на уроках української мови в старших класах» та написання заяви про дозвіл виконання кваліфікаційної роботи.
Вибираючи тему, варто враховувати свої інтереси, нахили, а також такі аспекти, як актуальність теми, її наукове і практичне значення, ступінь висвітлення питання в науковій літературі, доступність бази дослідження та інше.
2. 2. Планування роботи (визначення термінів виконання роботи, наприклад для написання першого розділу, другого). Це допоможе самоорганізуватися та раціонально розподілити власний час.
3. 3. Розроблення наукового апарату дослідження. Варто відразу сформулювати актуальність дослідження вибраної теми, об’єкт і предмет дослідження, мету, гіпотезу та завдання дослідження. Тобто окреслити питання, на які варто вказати у вступі.
Можна також визначити план попереднього експериментального дослідження.
4. 4. Аналіз літератури, що стосується вибраної теми.
Формуючи список літератури, можна проконсультуватися з науковим керівником для того, щоб знати на які джерела варто звернути особливу увагу. Корисно відразу в окремий файл вставляти покликання на ті джерела, які вас зацікавили (для подальшого використання їх у своїй роботі).
5. 5. Розроблення основної частини.
Потрібно розкрити теоретичні засади, думки науковців; напрацювати власну систему лінгвометодичної роботи з досліджуваної проблеми, а також обов’язково спробувати впровадити цю розроблену систему в практику (провести експериментальне дослідження).
При виникненні труднощів, варто обов’язково звернутися за консультацією до наукового керівника, щоб уникнути відходу від теми, правильно розробити експериментальне дослідження (зокрема, форми, методи навчання, систему вправ, завдань та ін.) тощо.
6. 6. Написання загальних висновків.
У висновках описую найважливіші наукові та практичні результати, одержані в магістерській роботі, які обов’язково повинні містити формулювання розв’язаної наукової проблеми (завдання), її значення для науки і практики. Далі формулюю висновки та рекомендації щодо наукового та практичного використання здобутих результатів.
7. 7. Укладання списку використаних джерел та літератури.
Варто оформлювати список літератури за алфавітним порядком, а також відповідно до університетського Положення про кваліфікаційну (дипломну) роботу.
8. 8. Технічне оформлення змісту роботи, доповнення за необхідності вступу.
9. 9. Оформлення додатків.
Очікування здобувача-дослідника від наукового керівника:
- Надання допомоги у виборі теми, складанні плану.
- Допомога у відборі джерел для написання магістерської роботи;
- Проведення за необхідності консультацій (Анастасія Бугайчук).
☝Якби я сьогодні почала працювати над магістерською, я б обрала алгоритм дій, у якому чітко окреслені дії. Всього можна виділити чотири глобальні етапи:
Підготовчий. На ньому вибирається тема, досліджується її актуальність, формулюється проблема. Тема узгоджується з науковим керівником. Після цього здійснюється підбір і опрацювання літератури. До слова, той же керівник може посприяти пошуку і підкинути ідеї джерел. На цьому етапі складається план.
Основний. Студент переходить до написання розділів, потім вступу і висновку. Послідовність саме така, інакше розбіжностей не уникнути.
Оздоблювальний. Написаному матеріалу надається вид магістерської роботи. Проводиться форматування, складання всіх структурних елементів (мається на увазі титульна сторінка, список використаних скорочень, бібліографічний список тощо). Комплектуються додатки, нумеруються сторінки, перевіряється правильність оформлення цитат. Простіше кажучи, робота «підганяється» під вимоги.
Захист і підготовку до нього важливо виділити окремим етапом. Складається доповідь, репетирується промова, готується роздатковий матеріал, слайди й інші елементи презентації, якщо це потрібно. Труднощі, з якими я стикнулася під час написання магістерської це пошук матеріалів, літератури. Найефективніше буде шукати скрізь. Нехай це будуть бібліотеки і книги. Величезна кількість прикладних порад міститься в монографіях. Представляють дослідницький інтерес наукові статті вітчизняних і зарубіжних авторів, особливо які опубліковані в авторитетних міжнародних виданнях. Можна і потрібно звертати увагу на дисертації та магістерські роботи своїх попередників, які недавно захистилися в цьому ж вузі чи інших подібних напрямках. Рекомендовано активно використовувати офіційні джерела і сайти зі статистикою, оглядами та аналітикою компетентних органів (Левкова Анастасія).
Детальніше про захисти магістерських робіт у воєнний час можна переглянути за такими покликаннями:
Немає коментарів:
Дописати коментар