вівторок, 17 травня 2022 р.

Освітньо-проєктна діяльність в умовах воєнного часу

Мова - наша зброя... Актуальний проєкт магістранток Надії Токарчук, Ілони Дубенюк "Ось тобі, жінко, мова. Стріляй із неї" можна переглянути за покликанням👇:

11 коментарів:

  1. У зв'язку подій від 24 лютого, ворог руйнує не лише будинки, лікарні, та ще багато чого, він щохвилини руйнує майбутнє наших дітей, бо забрав у них можливість вчитися, а також намагається безуспішно ламати наш патріотичний дух, знищувати мову та нашу культуру.

    Звісно знищено багато шкіл вщент, сотні міст – під постійними обстрілами, сотні тисяч дітей не можуть бути впевнені в завтрашньому ранку, тому про освіту навіть не думають. Зрештою і ті школярі, що перебувають у відносно безпечних регіонах України, мають проблеми з відновленням навчання. Але навчання є острівком "відпочинку, прихистку", відволікаючись на який ми можемо хоча б на певний час забути, про все те, що відбувається навколо, наскільки це можливо.
    Освітяни зараз виступають в ролі метафоричного ППО, яке захистить майбутнє, доступ до знань і можливість навчатися далі. А уроки на тему мови, України беззаперечно якнайкраще впливають на школярів, студентів допомагаючи укріпити свою національну самосвідомість.

    ВідповістиВидалити
  2. Дякую, за такий чудовий проект. Мова-це генератор і найвища форма патріотизму.

    ВідповістиВидалити
  3. Українська мова має багатовікову історію та належить до наймилозвучніших в усьому світі. Окрім того, розмовляючи українською Ви матимете особливий шарм, адже російською може говорити практично кожен житель нашої країни, а от вишуканою українською - одиниці.

    ВідповістиВидалити
  4. Мова - це справді наша зброя зараз! російська імперія хоче придушити нашу солов*їну мову. Вона хоче захищати російськомовних, що насправді означає знищення української культури та мови. Не дамо їм це зробити. Бережемо українське та розмовляємо солов*їною!

    ВідповістиВидалити
  5. Наша мова - це наша гордість. Ми маємо підтримувати нашу духовну культуру, розмовляючи нею.

    ВідповістиВидалити
  6. Справді, під час війни тема мови стала актуальною як ніколи. Впевнена, що зараз ні в кого немає питання, чомуж так важливо вивчати свою мову.
    Дякую, що ділитесь розробками у такий складний для нас усіх час.

    ВідповістиВидалити
  7. Добираючи навчальний матеріал, вчителю варто фокусуватися на сюжетах, що дадуть учням глибше розуміння історії боротьби українського народу за незалежність і своє майбутнє. Для прикладу подавати ті сюжети, на яких можна продемонструвати міць і незламність України, готовність протистояти ворогу навіть у найскладніші часи. Стануть у пригоді й теми та завдання, спрямовані на осмислення зв’язків між минулим і сучасним життям України, між світовими, державними та регіональнимипроцесами.

    ВідповістиВидалити
  8. "Мова зникає не тому, що її не вчать інші, а тому, що нею не говорять ті, хто її знає",- Хосе-Марія Арце.

    ВідповістиВидалити
  9. Найбільше і найдорожче добро кожного народу - це його мова, та жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає І своє давнє життя і свої сподіванки, розум, досвід, почування.

    ВідповістиВидалити
  10. Освітньо-проєктна діяльність в умовах воєнного часу є викликом, але також надає можливості для розвитку нових форм навчання та співпраці. Вона може стати інструментом підтримки та адаптації до нових реалій, допомагаючи студентам не лише продовжувати навчання, але й робити значущий внесок у суспільство під час кризи

    ВідповістиВидалити
  11. Проєкт "Ось тобі, жінко, мова. Стріляй із неї" від магістранток Надії Токарчук та Ілони Дубенюк вразив мене своєю актуальністю та сміливістю. В умовах воєнного часу мова може стати не лише засобом спілкування, але й потужною зброєю, що допомагає виражати свої погляди та боротися за права. Сподіваюсь, цей проєкт надихне багатьох на активну участь у вирішенні соціальних проблем через мову.

    ВідповістиВидалити