Лайфхаки : лексикологія, фразеологія
- Про блог
- Освітня діяльність
- Наукова діяльність
- Методичні публікації
- Допоміжні матеріали ПР
- Допоміжні матеріали ММ
- Лайфхаки: фонетика
- Лайфхаки: лексикологія, фразеологія
- Лайфхаки: будова слова, словотвір
- Лайфхаки: морфологія
- Лайфхаки: синтаксис
- Лайфхаки: розвиток мовлення
- Лайфхаки: правопис
- Щоденник подяки
- Про автора
четвер, 16 червня 2022 р.
Перед іспитом з "Методики викладання української мови в закладах освіти"...
Закінчено мовно-освітній проєкт «Українські смаколики». Магістрантки Левченко Дар'я і Якубівська Юлія підготували останній випуск відеожурналу «Українські смаколики», присвячений номінаціям напоїв у романі «Фелікс Австрія» Софії Андрухович та повісті «Кулінарні фіґлі» Марії Матіос (https://www.facebook.com/100017228239090/videos/1192083944912617/)
неділя, 12 червня 2022 р.
Дистанційне навчання української мови
Вебквестів багато не буває...
Суперсила майбутнього вчителя-словесника
У чому вбачають свою лінгвометодичну суперсилу наші студенти?
👉 "На мою думку, моя лінгвометодична суперсила якраз у тому, щоб поєднувати розваги та навчання, добирати цікаві завдання і підтримувати позитивну атмосферу на уроках.
Я – людина емоційна, люблю сучасну медіакультуру, люблю жартувати й сміятися. І точно не хотіла б відмовлятися від цього у своїй майбутній професійній діяльності. Та, на мою думку, і не варто. По-перше, людей приваблює щирість і відштовхує фальш. Складно було б прикидатися протягом усієї кар’єри, і це не сприяло б довірливим стосункам. А, по-друге, учні не можуть безперервно працювати сорок п’ять хвилин лише над серйозними завданнями. Жарти й розмови на важливі теми допомагають учням перепочити між етапами уроку. А ще, можливо, це не стосується методики навчання, але з мого шкільного життя я більше пам’ятаю вчителів, що говорили з нами. І з якими не боялися говорити ми. Тому хочеться, щоб і мене учні пам’ятали" (Дарина Боровик, 32 група).
субота, 11 червня 2022 р.
Учитель-словесник як класний керівник
Професійне мовлення вчителя-словесника в ситуації "Батьківські збори, 8 клас": нижче спроба магістранки Аліни Нестеренко створити відповідний комікс у застосунку "Канва". Такий комікс цікаво буде використати на уроках української мови, наприклад із теми правопису...
пʼятниця, 10 червня 2022 р.
Ключова підприємницька компетентність у методиці навчання української мови
Післясмак вивчення лінгвометодики...
Уже спогади - формування підприємницької компетентності: методичні поради від усміхненої, відкритої, креативної нашої магістрантки Дар'ї Левченко. Покликання на ютуб-канал: https://youtu.be/0x_CMKoSNrM 👇
Рефлексія...
Методика навчання української мови: сильні і слабкі сторони навчального предмета. Рефлексуємо зі студентами бакалаврату й магістрантами...
👍 Віртуальна дошка магістрантки Юлії Якубівської 👇
👍"Завершується вивчення дисципліни «Методика навчання української мови з використанням інформаційно-комп’ютерних технологій». Це були заняття, сповнені творчістю, фантастичною атмосферою, професійним спілкуванням, узаємодосконаленням, узаємозбагаченням. Однак, які сильні та слабкі сторони цього навчального предмета я можу виокремити?
Портфель учителя української мови НУШ
Що наші студенти покладуть у свій портфель учителя? Відповідь на це запитання можна отримати, прочитавши їхні есе... Нижче кілька фрагментів...
Що я покладу у свій портфель учителя української мови НУШ
1. "НУШ – це школа, до якої учні ходять із задоволенням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Це місце, у якому діти не лише отримують знання, а й вчаться застосовувати їх у повсякденному житті. Одним із головних принципів НУШ є компетентний та креативний вчитель, який завжди йде назустріч новим та цікавим ідеям.
Що ж я покладу у свій портфель учителя української мови НУШ? Перш за все знання та любов до кожного учня. Також наповню портфель власними креативними розробками, цікавими методами й неординарними ідеями (проводитиму уроки у формі ігор, квестів, подорожей…).
Не забуду й про своїх помічників, які завжди зі мною. Це онлайн-сервіси та інструменти, які допомагають мені створювати цікавезні інтерактивні завдання й захопливі дослідження (Learning Apps, Kahoot!, Word Art, Flippity…).
Обов’язково візьму із собою наочні матеріали, адже цікава візуалізація є запорукою результативного навчання.
Наповнивши свій портфель таким багажем, я з впевненістю крокуватиму до своїх учнів!" (студентка 32 групи Альона Прищепа).
Проєкт "Мова про мову"
Один із випусків проєкту присвячено інтеграції медіатекстів в уроки української мови. Як і навіщо? Відповідь дають Віка з Людою (https://view.genial.ly/62a063ee98db9f00187404be/learning-experience-didactic-unit-uvaga-tekst-iz-dezinformaciyeyu?fbclid=IwAR1aimfkuLzJu2Mv6Dl-2QWfifV_v0zS5511F57Dv-br4_O4FS742PYkn6M)👇