Лайфхаки : лексикологія, фразеологія
- Про блог
- Освітня діяльність
- Наукова діяльність
- Методичні публікації
- Допоміжні матеріали ПР
- Допоміжні матеріали ММ
- Лайфхаки: фонетика
- Лайфхаки: лексикологія, фразеологія
- Лайфхаки: будова слова, словотвір
- Лайфхаки: морфологія
- Лайфхаки: синтаксис
- Лайфхаки: розвиток мовлення
- Лайфхаки: правопис
- Щоденник подяки
- Про автора
вівторок, 30 квітня 2024 р.
Майстер-клас як форма навчального заняття
Майстер-клас як форма навчального заняття проводиться з метою вдосконалення практичної майстерності зацікавлених осіб. Детальніше розбиралася в цьому питанні магістрантка Марина Власюк 👇.
Створюємо ігровий електронний освітній ресурс...
Вивчаємо «Концепцію розвитку педагогічної освіти в Україні» та опановуємо різні формати представлення інформації...
Літературний портрет читача-студента
Розвиваємо дослідницькі вміння. Розроблюємо анкети, проводимо анкетування, ділимося результатами дослідження. Далі пропонуємо переглянути звіт магістрантки Світлани Демчук, підготовлений за результатами анкетування 👇.
Мета дослідження
Цільовим завданням анкетування було дослідити читацькі уподобання та звички студентів університету, а також збагатити їхній літературний досвід через аналіз читацьких вподобань.
Методологія
Дослідження базувалося на анкеті, що складалася з 10 питань, спрямованих на вивчення вподобань щодо літературних жанрів, авторів та форматів книг, а також на визначення частоти та тривалості читання.
понеділок, 29 квітня 2024 р.
Українська література в коловороті зацікавлень студентів-філологів
Лекція про літературний постмодернізм від магістрантки...
Готуємося до лекції з літератури для майбутніх учителів-словесників...
неділя, 28 квітня 2024 р.
Як писати наукову роботу?
Специфіка навчання у ЗВО - поєднувати навчальну і дослідницьку дільність... Рефлексуємо... Студентам корисно буде переглянути поради щодо написання наукової роботи (бакалаврської, магістерської, курсової тощо) від магістрантки Вікторії Вельмик 👇.
Опановуємо секрети лекції ...
Імплементуємо нову редакцію «Українського правопису» в предметно-методичну підготовку майбутніх філологів
Тематична відеопрезентація
Тематична відеопрезентація для сучасних здобувачів – це засіб навчання, що, як магніт, привертає увагу і доносить інформацію, тематичні відомості ефективніше, ніж розповідь педагога, традиційна наочність чи навіть звичайна презентація...
середа, 24 квітня 2024 р.
Продовження проєкту "Марафон мовної освіти": сертифікація вчителів
Авторки проєкту - наші магістрантки: Світлана Тимошенко, Тетяна Коломієць і Тетяна Кос. Для вивчення питання про сертифікацію вчителів вони звернулися до наших стейкхолдерів з Управління Державної служби якості освіти в Житомирській області: Магдич Тетяни Павлівни (головний спеціаліст відділу моніторингу Управління ДСЯО в Житомирській області, доктор філософії) та Кошарської Людмили Леонідівни (головний спеціаліст відділу інституційного аудиту Управління ДСЯО в Житомирській області). А також узяли інтерв'ю у вчительки початкових класів Козачук Руслани Володимирівни (учительки вищої категорії Луківської гімназії Житомирського району), яка успішно пройшла сертифікацію 2022 року. Переглянути відео можна за покликанням: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0GqaxvPSwuysWPWB9Eu2oGCHWXyAreEN5aPEJpDC2dsAfnwkYqsvedb2pbLoMTq6Pl&id=100017364032022.
вівторок, 23 квітня 2024 р.
Чи є універсальна методика проведення практичного заняття?
Лекція і слайд очима магістрантки...
Усім охочим пропонуємо до перегляду лекцію-візуалізацію (у слайдах) із сучасної української літератури/ з літературного краєзнавства для студентів-філологів. Авторка розробки – магістрантка Вікторія Вельмик 👇.
пʼятниця, 19 квітня 2024 р.
Поповнюємо бібліотеку вебквестів на платформі "Всеосвіта"...
Фрагмент рефлексії від розробниці вебквесту Іванки Будько: "Розробляла вебквест сама за допомогою платформи «Всеосвіта». Аби створити власний вебквест, потрібно зареєструватися або увійти на свій сайт і уважно ознайомитися з інструкцією. Я, перед тим як створити власний продукт, переглянула з кілька квестів учителів-словесників у вільному доступі – це допомагає в розумінні принципу роботи програми. Можна створити квест з нуля, з власними ілюстраціями, кольоровою гамою тощо, проте це забирає дуже багато часу і сил, яких у сучасних учителів обмаль. Тому більшість користувачів на «Всеосвіті» та інших онлайн-платформах послуговуються вже готовими шаблонами. Мається на увазі саме картинки, кімнати, рівні, персонажі тощо. Тематичне наповнення шаблону, питання, підказки, загалом концепцію вебквесту продумує кожен користувач індивідуально...".
Український правопис у філологічній освіті
Повторюємо найголовніші правила українського правопису, відбираємо, структуруємо правописний матеріал для майбутніх здобувачів освіти, які належать до візуалів. Магістрантка Юлія Гордійчук спробувала подати тему «Правопис імен по батькові. Складні випадки написання та відмінювання українських прізвищ» у форматі презентації👇.
четвер, 18 квітня 2024 р.
Відео як спосіб представлення навчальних ідей
Приємного перегляду.
середа, 17 квітня 2024 р.
Інтегруємо інфомедійну грамотність у мовну освіту...
Як мотивувати здобувачів освіти? Один із шляхів – змінити формат навчання. Як саме? Магістрантка Вікторія Вельмик пропонує використати вебквест. Пам'ятаємо, що для вебквестів характерні не звичайні навчальні завдання, а завдання на пошук, дослідження...
Вебквест від Вікторії «Знавці правопису української мови у світі неякісної інформації» можна пройти за таким покликанням: https://view.genial.ly/6614048901fc6e00141b2e49/presentation-vebkvestznavci-pravopisu
Рефлексуємо...
У контексті вивчення освітньої компоненти " Методика викладання філологічних дисциплін у вищій школі" рефлексуємо з магістрантами щодо питання лінгвометодичної компетентності у форматі рефлексійного есе👇.
Для чого мені, педагогу-словеснику, лінгвометодична компетентність?
Вікторія Вельмик,
магістрантка 12Мд-СОукр
Сьогоденні стандарти компетентнісної парадигми освіти зумовлюють упровадження інноваційних підходів і технологій до професійної підготовки майбутнього вчителя. Пам’ятаємо, що сучасний педагог-словесник має викладати рідну мову з урахуванням найновіших досягнень лінгвістики й лінгводидактики. У цьому аспекті важливий показник сформованості професійної компетентності майбутнього педагога – рівень його лінгвометодичної компетентності. Під цим поняттям я розумію володіння спеціально структурованим наборам знань, умінь, навичок, досвідом оцінного ставлення до змісту, структури, форми навчання мови, принципів, методів і засобів, а також специфічних особливостей кожного з мовознавчих розділів, уведених до чинної шкільної програми (або програми ЗВО). Окрім того, це здатність на високому науковому й методичному рівнях, з урахуванням психологічної та вікової специфіки, застосовуючи різноманітні форми організації навчально-виховного процесу та постійно самовдосконалюючись, ЯКІСНО організовувати процес становлення в здобувачів освіти мовної та мовленнєвої компетентностей.
понеділок, 15 квітня 2024 р.
Майже як виступ на ТЕД...
Вивчаємо особливості навчальної документації з філологічних дисциплін і опановуємо риторичну майстерність...
Виступ у форматі ТЕД «Навчальна документація з філологічної дисципліни, її призначення, особливості побудови»
(магістрантки Анни Голубицької)
Шановні гості!
Сьогодні я хочу поговорити з вами про важливий
аспект навчального процесу в галузі філології – навчальну документацію. Це
документи, що визначають основи навчання та оцінки студентів із
філологічних дисциплін.
Дозвольте мені розкрити призначення та
особливості побудови такої документації.
неділя, 14 квітня 2024 р.
Створюємо вебквести на порталі "Всеосвіта"

четвер, 11 квітня 2024 р.
Формуємо методичне електронне портфоліо...
Методичне е-портфоліо студента – це інструмент навчання, саморозвитку й засіб самопрезентації. Таке портфоліо становить колекцію досягнень, навчально-методичних напрацювань, розробок дидактичного матеріалу, сценаріїв занять, навчальних проєктів майбутнього педагога. Щоб створити методичне портфоліо, наші здобувачі і здобувачки вищої освіти використовують різні цифрові застосунки та їх сервіси: Google Sites, Blogger, Netboard та ін.
середа, 10 квітня 2024 р.
Процедура контролю й оцінювання навчальних результатів студентів
Методи і засоби навчання філологічних дисциплін у вищій школі в інтерпретації магістрантів
Метод повільного читання: "за" і "проти"
За Г. Клочеком, одним із корисних методів навчання літератури є "Метод повільного читання". Ось як він пояснює "…Метод повільного читання (його називаю ще читання тексту під мікроскопом) застосовувався ще у французьких ліцеях в кінці ХІХ століття. Це дуже ефективний спосіб в методиці літературної освіти. Застосовується він, щоправда, досить рідко, і в академічному літературознавстві. Вчені біологи та хіміки, щоб краще розібратися в структурі досліджуваних об’єктів, вдаються до мікроскопа. Мікроскоп – їхній основний інструмент для пізнання. Цей метод, як ніякий інший, дозволяє зрозуміти таємниці художності, які не пізнаються іншим шляхом".
Наші магістранти мають свій погляд щодо цього методу.
А що думаєте ви? Пишіть у коментарях під цією публікацією...